Česky/English

Bc. ŠIMON BELLOVIČ

Zaměřím se s Vámi na svalovou hypertrofii a silový výkon.

ZKUŠENOSTI A ZAMĚŘENÍ

Osobní trenér - od roku 2014

S cvičením jsem začal ve svých 15 letech a jelikož mě bavilo nejen posouvat v silovém tréninku a výživě sám sebe, ale i své okolí, stal jsem se později osobním trenérem.

Ve své práci se zaměřuji na svalovou hypertrofii a silový výkon a to zdravým a bezpečným způsobem tak, aby byl trénink efektivní, působil jako prevence zranění a pomáhal danému člověku řešit problematické dysbalance a bolesti. Složitější případy však nechávám v rukou fyzioterapeutů.

Trenér závodníků v kulturistice/physique a bikiny - od roku 2018

Jako bývalý (a budoucí) závodník v kulturistice se mým zájmem stala i příprava závodníků v této sportovní oblasti. Na přípravu se dívám z dlouhodobého pohledu, kdy mi nejde jen o nejlepší výsledek za každou cenu, ale i o dobrý vztah k pohybu a jídlu a sociální život závodníka. Připravuji závodníky výhradně v naturální kulturistice.

Silový a kondiční trenér sportovců - od roku 2018

Jelikož se v oblasti sportu pohybuji ať už v praxi, či díky sportovní fakultě, začal jsem pomáhat se silově kondiční přípravou i aktivním sportovcům. Největší rezervy vnímám v technice cvičení a sportovní výživě a proto většinou se sportovci pracuji hlavně v těchto oblastech. Dále samozřejmě pracujeme na vývoji a využití silových schopností pro specifické cíle sportovce.

Aktuálně jsem silově kondičním trenérem ve sportovních týmech TJ Tesla Brno a AK Olymp Brno. Přes rok jsem strávil například i v tenisovém oddíle Zetor Brno (ŽLTC), kde jsem měl na starosti kondiční trénink dětí. Dále pomáhám s přípravou například sportovcům z oblasti vzpírání, trojboje, bojových sportů, nebo třeba i baletu.

Lektor kurzu Instruktor fitness - od roku 2018

V roce 2018 jsem se stal lektorem v trenérské škole Fitness Institut, kde mám na starosti část praktické výuky v kurzu pro budoucí trenéry fitness. Obsahem mých hodin je biomechanika, síla a hypertrofie.

Poradce pro výživu sportovců i běžné zdravé populace

Výživa úzce souvisí s cíli nejen sportovců, ale i běžné populace, která stále tvoří převážnou část mé klientely. Výživa běžného člověka, který se chce soustředit na zdravotní prevenci, aktivní životní styl a přeměnu postavy, je mou každodenní pracovní náplní.

Redaktor - 2016 až 2017

Krátké období jsem strávil i jako redaktor v magazínu aktin.cz, zaměřenému na fitness a zdravý životní styl. Napsal jsem články například o plavání, spánku, vysokém krevním tlaku a dalších tématech.

SPORTOVNÍ HISTORIE

Za svůj život jsem sice v žádném sportu na vyšší úrovni nikdy nevynikal, avšak vyzkoušel jsem si jich celou škálu. Moje sportovní historie začala plaváním v brněnské Kometě, ve které jsem strávil asi 5 let. Během této doby jsem se rovněž věnoval i baseballu a to v brněnském klubu Draci Brno.

Následně jsem vyzkoušel i basketbal, florbal, thajský box, až jsem nakonec zakotvil v silovém tréninku a kulturistice, ve které jsem získal 2 medaile (mistrovství Moravy a České republiky). Aktuálně se stále věnuji kulturistice, ke které jsem přidal i trénink brazilského jiu jitsu. V obou sportech je mým cílem aktivně soutěžit.

Vzdělání a kurzy

Masarykova univerzita
Regenerace a výživa ve sportu - bakalářský titul

Trenérská škola Petra Stacha
Trenér kulturistiky a kondiční trenér

Fitness Institut
Funkční diagnostika - Mgr. Ondřej Smolka, Ph.D.
Funkční a zdravé dolní končetiny - Mgr. Roman Koubík
Zdravá a funkční ramena - Mgr. Roman Koubík
Bolavá záda - Mgr. Roman Koubík
Skolióza - Mgr. Roman Koubík
Základy vzpírání - Mgr. et Bc. Klára Vomáčková
Mobilita I. - Mgr. et Bc. Klára Vomáčková

Zahraniční vzdělání
Muscle mechanics - Eugene Teo
Precision nutrition - level 1

Máte nějaké dotazy? 

Napište nám, rádi Vám pomůžeme. 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů