Fyzio, kompenzace, baňky...

Trápí tě akutní nebo chronické bolesti? A chceš s nimi už konečně něco udělat?

Bolest k životu nepatří. Zvlášť jedná-li se o bolesti pohybového aparátu. Často není problém tak neřešitelný, jak se může na první pohled zdát. Nesmíme zapomínat, že lidské tělo je jeden provázaný komplex a jedna část ovlivňuje druhou. 

Mým cílem je navést tělo zpět ke správnému a zdravému pohybu. Vyšetřit a otestovat jednotlivé části. Upravit případné blokády a uvolnit tuhá místa, pokud je to potřeba. 

Jsem fyzioterapeut a nejsem doktor takže je potřeba v případě akutního úrazu  navštívit spíše jeho. 

 • Čím se zabýváš, pomůžeš mi?
  Záběr fyzioterapeuta je poměrně široký a měl by si umět poradit s celým pohybovým aparátem. Osobně se nejčastěji zabývám funkčními poruchami pohybového aparátu následkem přetížení nebo nevhodného pohybového stereotypu. Případně poúrazové stavy, rekondice, kompenzace a zvyšování výkonnosti. Často se mi ozývají klienti, kteří bez efektu už vyzkoušeli různé přístupy a metody. Pracuji převážně s metodikou DNS, viscerální manipulací, kineziotejpem, baňkami, měkkými technikami a mobilizacemi. Věnuji se také problematice pánevního dna. Pokud je bolest v jednom místě neznamená, že je tam i příčina... A to je to kouzlo...
 • Už dlouho mě to bolí a lékař mi řekl ať cvičím/necvičím...
  Chronické bolesti trápí většinu populace. Nejčastěji jsou to bolesti zad (bederní část a krční), ramena, kyčle, kolena. Lékaři často provedou různá nákladná vyšetření, ale příčinu nenaleznou a bolest neodstraní. Uniká jim propojení a komplexnost problému. Funkční problém ještě nemusí být strukturální a proto nelze vidět. Takového pacienta lékař odkáže na rehabilitace a následně k domácímu cvičení, kde je pacient ponechán vlastnímu osudu. Na druhou stranu jsou pak lékaři, kteří pacientovi pohyb naopak úplně zakáží. A přitom bylo dokázáno, že pohyb je to, co léčí.
 • Jak se objednat?
  Elektronický systém objednávání je již připraven. Odkaz na systém k nalezení níže nebo na úvodní stránce a v kontaktech.
 • Co od terapie očekávat a jak dlouho trvá?
  Jedna terapie nikoho nespasí. Bohužel. Chronické bolesti a problémy si "pěstujeme" léta, nemůžeme tak očekávat, že se jich hned zbavíme. Po první terapii můžete cílit úlevu a vymizení bolestí, pro fixaci správných návyků je však potřeba více terapií. Nejdůležitější je aktivní přístup pacienta, chtít sám něco změnit. Ne se jen odevzdat a nechat se "opravit". Práce je na obou stranách. Terapie trvá dle potřeby od 30-60 minut. Trvání je zpravidla 55 minut. Na prvním setkání je odebrána anamnéza současného stavu a komplexní diagnostický rozbor tedy vyšetření pohybového aparátu. Následně dle nálezu terapie a cvičení.

Vzdělání, kurzy

Bc. Regenerace a výživa ve sportu

Bc. Fyzioterapie

Mgr. Učitelství tělesné výchovy - kondiční trenér

 

Odborné kurzy

2014 Licencovaný fitness instruktor

2014 Masér pro sportovní a rekondiční masáže

2014 Breussova masáž

2018 DNS Sport I,II,III 

2018 DNS strength and conditioning

2014, 2016,2017 Kineziotape KT 1,2,3,4

2015 Baňkování, Gua Sha

2018 Fyzioterapie u sportovců  

2018 Aktivace hýždí, stabilizace lopatek 

2018 Ramenní a kolenní kloub - diagnostika a moderní rehabilitační postupy

a další

2019 Fyzioterapie u dysfunkce pánevního dna a inkontinence - Rehaspring

2019 Somato viscerální vztahy a manipulace - Bitnar

2019 Závěrečná zkouška - Certifikovaný DNS trenér

2019 Diagnostika a kinezioterapie u idiopatické skoliózy (Klapp, Dobo, Jóga) - CKP Dobřichovice

2019 Mulligan koncept - dolní kvadrant 

2019 Poporodní diastázy - prevence, diagnostika, terapie - Rehaspring

2019 EPI Phase 1 Strength Conditioning Certification