CZ/EN

Fyzioterapie

  • Trápí vás akutní nebo chronické bolesti?
  • Zkoušíte kde co, ale výsledek nikde?
  • Chceš se těchto bolestí konečně zbavit?

Bolest k životu nepatří.

 Zvlášť jedná-li se o bolesti pohybového aparátu. Na první pohled může problém vypadat jako neřešitelný, ale už na ten druhý zjistíte, že je vždycky možnost, jak se bolesti zbavit a cítit se příjemně a spokojeně ve svém těle.  

Mým cílem je navést tělo zpět ke správnému a zdravému pohybu. Vyšetřím a otestuji jednotlivé části vašeho těla, upravím případné blokády a uvolním tuhá místa, bude-li to potřeba. 

Jsem fyzioterapeutka, v případě akutního úrazu  navštivte odborného lékaře.

Pamatujte, že...

Lidské tělo je jeden provázaný komplex
a jedna část ovlivňuje druhou. 

Pokud je bolest v jednom místě neznamená, že je tam i příčina.  

Čím se jako fizioterapeutka přesně zabýváš? 

Jako fyzioterapeutka mám poměrně široký  záběr a umím si poradit s celým pohybovým aparátem.

Nejčastěji se však zabývám funkčními poruchami pohybového aparátu následkem přetížení nebo nevhodného pohybového stereotypu. Dále pracuji s klienty v případě poúrazových stavů, rekondice, kompenzace a zvyšování výkonnosti.

Pracuji s metodikou DNS, ale v zásadě usiluji
o propojení hlavy s tělem.

K tomu abyste se cítili uvolnění a svěží, používám měkké techniky, baňky, jemnou mobilizaci a hlavně učím správnému pohybu.

Věnuji se také problematice pánevního dna
a viscerální manipulaci.

Už dlouho mě to bolí a lékař mi řekl ať cvičím/necvičím...

Chronické bolesti trápí většinu populace. Nejčastěji jsou to bolesti zad (bederní část a krční), ramena, kyčle, kolena. Někteří lékaři často provedou různá nákladná vyšetření, ale příčinu nenaleznou a bolest neodstraní.

Uniká jim propojení a komplexnost problému. Funkční problém ještě nemusí být strukturální a proto nelze vidět. Takového pacienta lékař odkáže na rehabilitace a následně k domácímu cvičení, kde je pacient ponechán vlastnímu osudu.

Na druhou stranu jsou pak lékaři, kteří pacientovi pohyb naopak úplně zakáží. A přitom bylo dokázáno, že pohyb je to, co léčí

Co od terapie očekávat a jak dlouho trvá?

Chronické bolesti a problémy si "pěstujeme" léta, nemůžeme tak očekávat, že se jich hned zbavíme. Po první terapii můžete cílit úlevu a vymizení bolestí, pro fixaci správných návyků je však potřeba navštívit terapii vícekrát.

Nejdůležitější je aktivní přístup pacienta, chtít sám něco změnit. Ne se jen odevzdat a nechat se "opravit". 

  • Terapie trvá dle potřeby od 30-60 minut (zpravidla 55 minut).
  • Na prvním setkání je odebrána anamnéza současného stavu a komplexní diagnostický rozbor, tedy vyšetření pohybového aparátu.
  • Následně dle nálezu určím terapii a cvičení.

Jak se objednat?

Elektronický systém objednávání je již připraven. Odkaz na systém k nalezení níže nebo na úvodní stránce a v kontaktech.

Práce vždy probíhá na obou stranách.