Výživa

Nová příručka ke zdravému stravování

Upravila a rozšířila jsem pro své klienty příručku ke zdravému stravování, kde jsou základní informace o výživě jako takové. Příručka obsahuje odpovědi na různé otázky, které si jistojistě nejspíš kladete i Vy. Jak se vyznat ve světě výživy a jak poznat, co je pro mě to  nejlepší? To vše v nové příručce!

Chceš udělat něco se svým stravováním, postavou  nebo zdravím?

Možná už něco zkoušíš sám/sama a možná se ti i podařily nějaké úspěchy, ale tak nějak se v tom stále plácáš? V některých situacích je lepší nechat si poradit. Nejsem žádný šarlatán nebo tvořič jednorázových jídelníčků.

Několikaleté studium výživy a praxe mě dovedla až sem.  Zdraví je na prvním místě. Takže neslibuji nereálně shozená kila a také netrápím nikoho hlady.

Takže dříve než mi budeš psát mail koukni na body níže.

 • Co je to vlastně program výživa?
  Program je v základu nastaven na 6 týdnů. Za tuto dobu stihneme upravit dosavadní stravování, nastavit mindset k výživě a jídlu obecně. Na základě vstupního dotazníku (online, osobní setkání, hovor) vyhodnotíme dosavadní stav a cestu k cílům. Po vyhodnocení dotazníku a výpočtech stanovím kalorický příjem a rozložení makroživin. Pro úpravu stravování je potřeba alespoň v úvodních týdnech získat kontrolu nad velikostmi porcí a složením potravy.
 • Co od něj očekávat?
  Trvání 6 týdnů, online komunikace pomocí tabulek a emailů. Každý týden report s emailem. Konzultace proběhlého týdne a případná úprava příjmu. Součástí je i informační protokol, kde je spousta dalších informací k pochopení výživy a další odpovědi na otázky.
 • Jak taková spolupráce vlastně probíhá?
  Pro začátek je potřeba napsat email s žádostí o výživový program. Počet míst není neomezený, nechávám si dostatek času na zpracovávání reportů a emailů. Dále po platbě zasílám dotazník k vyplnění. Následně posílám podklady, odkazy k tabulkám a další informace k výživě. Každý týden, ideálně ve stejnou denní dobu (ráno před snídaní) je potřeba se zvážit a změřit. Vyplnit report a zaslat email.
 • Na jak dlouho program je?
  Program je v základu na 6 týdnů. Za tuto dobu neslibuji žádné drastické úbytky váhy nebo jiné zázraky. Je to nejkratší možná doba, ideální je však 12 týdnů tedy 3 měsíce. Záleží na cíli a osobních potřebách. Někdo potřebuje více podpory a práce na sobě samém a někdo si následně poradí sám. Je to hlavně proces, získávání nových návyků a zvyků. Uzdravení přístupu k jídlu a k sobě samému a to chce čas.