CZ/EN

Odborný kurz

Fyzioterapie v prekoncepci, těhotenství a po porodu

 • 25.-27.10.2024 I.část
 • 22.-24.11.2024 II.část
 • Začátek v 9.00, konec okolo 16.30
 • Přehledně zpracovaná skripta
 • Certifikát o absolvování
 • Kurz je UNIFY ohodnocen 30 kredity

Kurz obsahuje 48 hodin odborného vzdělávání. Přináší ucelené informace v přístupu k ženě z pohledu fyzioterapie v období prekoncepce, těhotenství a po porodu. 

Absolvováním kurzu získáte ucelené informace, znalosti a dovednosti k práci se ženami ve fyzioterapii. 

Přihlaste se na kurz!

Jedinečný ucelený kurz pro komplexní problematiku péče o ženu v ordinaci fyzioterapeutky.

Možnost platby na 2 části

Co se na kurzu dozvíte

 • Diagnostické postupy v období prekoncepce, v těhotenství a u žen po porodu
 • Možnosti řešení a sledování plodnosti u žen
 • Specifikace anamnézy, aspekce a palpace u žen
 • Neinvazivní a invazivní techniky vyšetření a ošetření pánevního dna (per rectum, per vaginam)
 • Nejčastější potíže, které ženy na fyzioterapii přívádějí
 • Specifikace jednotlivých trimestrů
 • Možnosti manuální terapie (měkké techniky, viscerální terapie, mobilizace...)
 • Specifická kinezioterapie pro jednotlivá období
 • Techniky pro optimální polohu miminka v děloze
 • Poporodní péče z pohledu fyzioterapie
 • Problematika výběru pomůcek pro řešení inkontinence a poklesu
 • Seznámení s palpací miminka v děloze
 • Možnosti reboza v ordinaci fyzioterapeutky (uvolnění břišní stěny, příprava k porodu...)
 • Informace k problematice diastázy břišních svalů

Kurz je veden jako odborný a  náleží mu kreditové hodnocení do celoživotního vzdělávání fyzioterapeutů.

Cena celého kurzu (I. a II. části)

18 500 Kč

včetně DPH

Cena zahrnuje

Prostory, lektory, drobné občerstvení, výukové materiály, skripta, pomůcky

Zvyšte si svoji odbornost

Nové možnosti technik, nové pohledy na danou problematiku, nové terapeutické přístupy

Sleva

Sleva 10% pro studentky, ženy na mateřské nebo rodičovské dovolené. Do objednávkového formuláře stačí zadat kód ZENAMD

Co na kurz říkají ti, co už na něm byli?

Ano, i mnohem více. Teorie byla skvěle podaná, bavila mě praktická část, přímý kontakt s přednášející, její ochota odpovídat na všechny otázky a její skvělá nálada. Jde vidět, když člověk dělá svou práci se zájmem, zápalem a láskou. Skvělá káva.😊
Hanka
Kurz mi hodně přinesl. Očekávala jsem od kurzu, že se naučím správně diagnostikovat, ovlivnit DRA, dozvím se jaká cvičení jsou vhodná. To vše a ještě více mi kurz dal.
Lenka K.
Ano, pomalu se pripravuji na prechod z rodicovske dovolene zpet do prace a Vas kurz me opravdu nadchnul. Je videt, ze Vas to bavi a ja nadseni do prace velmi ocenuji:) Pripomnely jste mi, ze tu radost v sobe stale mam, jen je ted rozprostrena i mezi deti:)
Petra
Skvělý kurz na téma Fyzioterapie pro těhotné a po porodu. Pomohl mi utřídit si veškeré informace a možnosti využití praktických přístupů v terapii i prevenci. Jako přínosné vždy uvítám možnost diskuze a konzultace ohledně konkrétních kazuistik, což zde bylo splněno a byl prostor otevřeně komunikovat. Ženy v těchto životních etapách jsou velmi citlivé a vnímavé, a v podobném duchu byl i veden tento workshop. Děkuji za příležitost se zúčastnit a budu se těšit na některý z dalších nebo navazujících témat.
Radka H.Fyzioterapeutka
Kurz Péče o ženu v období těhotenství a po porodu z pohledu fyzioterapie s Mgr. Klárou Vomáčkovou je super pro získání a prohloubení informací v rámci této problematiky. V teoretické části uceluje a doplňuje informace o jednotlivých zdravotních komplikacích u této skupiny klientek. Praktická část pak patřila ukázkám cviků a jejich modifikaci vzhledem ke stavu (především těhotných) klientek. Myslím, že kurz je vhodný nejenom pro fyzioterapeuty (porodní asistentky atd.), kteří se této problematice věnují, ale i pro fyzioterapeuty, kteří si chtějí rozšířit své obzory. Bonusem je, že Klárka zmiňuje své vlastní poznatky a zajímavosti z praxe.
Eva. P.Fyzioterapeutka
Ano, pomohl mi ujasnit si informace do praxe + opakování důležitých cviků/znalostí. Moc děkuji za kurz!
Tereza
Příjemné pondělní dopoledne, Klárko, chtěl bych vám všem moc poděkovat za skvělý víkendový kurz, který jsem měl tu čest s ostatními absolvovat. I když jsem občas něčemu ne úplně rozuměl, odnesl jsem si z kurzu spoustu nových poznatků a informací, které se mi budou velice hodit v mé masérské praxi. Určitě využiji vědomosti získané o šátkování a praxi s uvolněním pánve před porodem. Děkuji též za vstřícné přijetí v čistě ženském kolektivu. Cítil jsem se s vámi na kurzu velmi dobře a doufám, že ani pro ostatní ženy jsem nebyl velikou překážkou. Opravdu moc si toho vážím. Ještě jednou za vše moc děkuji. S pozdravem a přáním hezkého dne
Libor
Po rodičovské dovolené jsem si chtěla zopakovat a hlavně doplnit informace. Kurz předčil má očekávání. Probrali jsme vše od anamnézy až po cvičení a ošetření. Kurz velmi doporučuji.
Karolína J.
Se ženami jsem doteď velmi nepracovala, kurz mi dodal odvahu. Během těch pár dní jsem se naučila spoustu nových věcí. Oceňuji hlavně možnost si vše vyzkoušet a na cokoliv se zeptat.
Jana N.
V problematice se pohybuji, ale i tak jsem si odnesla několik nových poznatků a utvrdila se v některých mých postupech. Vděčná jsem za možnosti zopakovat si vnitřní vyšetření.
Lucie L. Fyzioterapeutka

Kdo Vás workshopem provede?

Mé jméno je Klára Vomáčková a jsem zakladatelkou Fyzioterapie Fit and Tasty. Uro-gynekologické problematice a ženám obecně se věnuji většinu své profesní dráhy. Pracuji s metodami jako je Metoda Ludmily Mojžíšové, PPA, DNS a další. Ženské tělo zvládne mnoho, a proto si zaslouží péči a porozumění. Jsem také certifikovaný poradce PPR (přirozeného plánování rodičovství). S Míšou jsme také ve výcviku kraniosakrální terapie.

Míša Selecká je certifikovaná fyzioterapeutka věnující se gynekologické problematice, kde využívá mimo jiné i poznatky z TČM (tradiční čísnká medicína) a osteopatie. Je asistentka výuky a lektorka kurzů mobilizací a jógy. Svoje poznatky a zkušenosti si oveřila v praxi ne jen na svých klientkách, ale i na sobě samé. Potvrdilo se jí, že těhotenství je možné si vědomě naplánovat, prožít ho harmonicky, mít krásný, plynulý porod. Tělo má obrovskou rekonvalescenční vlastnost, kde velkou rolu samozrějmě sehrává psychika.

MUDr. Kateřina Fialová je v profesním životě LÉKAŘKA, absolventka magisterského studijního oboru Všeobecné lékařství a navazujícího postgraduálního studia v oboru Lékařská fyziologie. Přes 10 let se věnovala vědě a výzkumu, přednášení a výuce studentů i odborníků z řad zdravotníků. Sama si v tomto období prošla vážnými zdravotními problémy, poznala medicínu i z pozice pacienta a prošlapala si nakonec svou vlastní cestu ke zdraví.

Barbora Hofmannová je porodní asistentkou a věnuje se zejména cvičení žen v těhotenství i po porodu. Vede jak individuální tréninky tak skupinové lekce. Objednat se k ní mohou například i na těhotenskou masáž. Neustále se v problematice vzdělává a navštěvuje různé kurzy.