CZ/EN

Odborný kurz - Prekoncepce, těhotná žena a žena po porodu v péči fyzioterapeuta

3.-4.6, 9.-10.9, 16.-17.9.2023
Začátek v sobotu v 9.00, konec 15.30
Cena: 18 500 Kč (možnost úhrady na 2 části)

Kurz je UNIFY ohodnocen 30 kredity (číslo 23/145) a je veden jako odborný kurz.

Péče o těhotnou ženu a ženu po porodu je velmi důležitá a potřebná. 

Má svá specifika, a proto je vhodné se v této problematice stále vzdělávat.

Co workshop obsahuje

 • Teoretické informace
 • Praktická cvičení - diagnostika, ošetření, cvičení
 • Využití různých pomůcek (šátek, polohování)
 • Skripta pro zapisování poznámek
 • Drobné občerstvení, kávu a čaj
 • Certifikát o účasti

Pro koho je vhodný?

 • Pro fyzioterapeuty
 • Porodní asistentky

Co na kurz říkají ti, co už na něm byli?

Kurz Péče o ženu v období těhotenství a po porodu z pohledu fyzioterapie s Mgr. Klárou Vomáčkovou je super pro získání a prohloubení informací v rámci této problematiky. V teoretické části uceluje a doplňuje informace o jednotlivých zdravotních komplikacích u této skupiny klientek. Praktická část pak patřila ukázkám cviků a jejich modifikaci vzhledem ke stavu (především těhotných) klientek. Myslím, že kurz je vhodný nejenom pro fyzioterapeuty (porodní asistentky atd.), kteří se této problematice věnují, ale i pro fyzioterapeuty, kteří si chtějí rozšířit své obzory. Bonusem je, že Klárka zmiňuje své vlastní poznatky a zajímavosti z praxe.
Eva. P.Fyzioterapeutka
Skvělý kurz na téma Fyzioterapie pro těhotné a po porodu. Pomohl mi utřídit si veškeré informace a možnosti využití praktických přístupů v terapii i prevenci. Jako přínosné vždy uvítám možnost diskuze a konzultace ohledně konkrétních kazuistik, což zde bylo splněno a byl prostor otevřeně komunikovat. Ženy v těchto životních etapách jsou velmi citlivé a vnímavé, a v podobném duchu byl i veden tento workshop. Děkuji za příležitost se zúčastnit a budu se těšit na některý z dalších nebo navazujících témat.
Radka H.Fyzioterapeutka
Ano, i mnohem více. Teorie byla skvěle podaná, bavila mě praktická část, přímý kontakt s přednášející, její ochota odpovídat na všechny otázky a její skvělá nálada. Jde vidět, když člověk dělá svou práci se zájmem, zápalem a láskou. Skvělá káva.😊
Petra
Kurz mi hodně přinesl. Očekávala jsem od kurzu, že se naučím správně diagnostikovat, ovlivnit DRA, dozvím se jaká cvičení jsou vhodná. To vše a ještě více mi kurz dal.
Lenka K.
Ano, pomalu se pripravuji na prechod z rodicovske dovolene zpet do prace a Vas kurz me opravdu nadchnul. Je videt, ze Vas to bavi a ja nadseni do prace velmi ocenuji:) Pripomnely jste mi, ze tu radost v sobe stale mam, jen je ted rozprostrena i mezi deti:)
Petra
Ano, pomohl mi ujasnit si informace do praxe + opakování důležitých cviků/znalostí. Moc děkuji za kurz!
Tereza
Příjemné pondělní dopoledne, Klárko, chtěl bych vám všem moc poděkovat za skvělý víkendový kurz, který jsem měl tu čest s ostatními absolvovat. I když jsem občas něčemu ne úplně rozuměl, odnesl jsem si z kurzu spoustu nových poznatků a informací, které se mi budou velice hodit v mé masérské praxi. Určitě využiji vědomosti získané o šátkování a praxi s uvolněním pánve před porodem. Děkuji též za vstřícné přijetí v čistě ženském kolektivu. Cítil jsem se s vámi na kurzu velmi dobře a doufám, že ani pro ostatní ženy jsem nebyl velikou překážkou. Opravdu moc si toho vážím. Ještě jednou za vše moc děkuji. S pozdravem a přáním hezkého dne
Libor

Co se na kurzu dozvíte a na jaké otázky si odpovíme

 • Možnosti fyzioterapie v prekoncepci, příprava na těhotenství, podpora plodnosti
 • Informace o jednotlivých trimestrech z pohledu fyzioterapie
 • Nejčastější potíže se kterými těhotné ženy přicházejí
 • Prevence vzniku obtíží
 • Možnosti manuální terapie (měkké techniky, viscerální terapie, mobilizace...)
 • Instrumentální techniky (baňky, šátkování...)
 • Cvičení a techniky k usnadnění otočení miminka
 • Poporodní péče - kdy je vhodné začít s fyzioterapií
 • Témata jako pokles, inkontinence...
 • Kazuistiky z praxe
 • Palpace miminka v břiše ženy - s porodní asistentkou
 • Práce s rebozem - uvolnění, porod...
 • A další

Kdo Vás workshopem provede?

Mé jméno je Klára Vomáčková a jsem zakladatelkou Fyzioterapie Fit and Tasty. Uro-gynekologické problematice a ženám obecně se věnuji většinu své profesní dráhy. Pracuji s metodami jako je Metoda Ludmily Mojžíšové, PPA, DNS a další. Ženské tělo zvládne mnoho, a proto si zaslouží péči a porozumění. 

Míša Selecká je certifikovaná fyzioterapeutka věnující se gynekologické problematice, kde využívá mimo jiné i poznatky z TČM (tradiční čísnká medicína) a osteopatie. Je asistentka výuky a lektorka kurzů mobilizací a jógy. Svoje poznatky a zkušenosti si oveřila v praxi ne jen na svých klientkách, ale i na sobě samé. Potvrdilo se jí, že těhotenství je možné si vědomě naplánovat, prožít ho harmonicky, mít krásný, plynulý porod. Tělo má obrovskou rekonvalescenční vlastnost, kde velkou rolu samozrějmě sehrává psychika.

Host 

Bc. Julie Bischofová porodní asistentka známá také jako @denik_porodnibaby se k nám přidá v neděli a ukáže nám možnosti šátkování těhotných žen. Také se s ní pobavíme o možnosti základů palpování miminka přes břicho těhotné ženy. Krásně tak doplní informace, které si během druhého víkendu projdeme.