CZ/EN

Bc. Barbora Hofmannová

porodní asistentka

Jsem porodní asistentka a fitness trenérka. Věnuji se ženám nejen v těhotenství, ale také před samotným otěhotněním, a také po porodu. Ráda vám pomohu zůstat aktivní po celou dobu těhotenství nebo se rychleji vrátit do kondice po porodu. Navštěvovat u mě můžete individuální lekce i lekce skupinové. Obrátit se na mě můžete i v rámci těhotenské poradny. Projdeme tak společně těhotenstvím podle vašich představ. 

V lekcích pro těhotné se zaměřuji na správné držení těla, a tím i na správné dýchání v těhotenství, úpravu svalových dysbalancí a posílení hlubokého stabilizačního systému včetně aktivace a relaxace pánevního dna. Cvičení v těhotenství doporučuji jako prevenci diastázy břišních svalů, plochonoží, otoků a pro zmírnění případných bolestí souvisejících s těhotenstvím. 
Jedná se tedy o silové a rehabilitační cvičení v období těhotenství. Protože být aktivní v těhotenství není kontraindikací.

Zároveň by každá žena na sebe měla myslet i po porodu. Tělo si projde řadou změn a je potřeba, aby se vrátilo zpět do formy. Proto cvičení po porodu je nejenom pro ženy po šestinedělí, ale také pro ženy, které mají už delší dobu po porodu. Naučíte se opět správně vnímat vaše tělo, povolené svaly pánevního dna, diastázu, protáhnete si zkrácené a přetížené svaly. Naučíte se také lepší držení těla během denních činností, kterým předejdere například nepříjemným bolestem zad.
Cvičení je nejenom pro ženy po spontánním porodu, ale také pro ženy po císařském řezu. 

Vzdělání a kurzy

2018 - 2021 - Lékařská fakulta, Masarykovy univerzity Obor porodní asistence, ukončeno státnicemi Bc.
2012 – 2016 - Gymnázium Brno, Vídeňská, příspěvková organizace

Pracovní zkušenosti
10/2020-12/2020 Pracovní povinnost, Nemocnice Obilní Trh Práce sestry, pomocný personál 09/2021 – 06/2022 FN BRNO, GPK FN BRNO Porodní asistentka
12/2021 – současnost FN BRNO, Centrum porodní asistence Lektorka skupinový lekcí – cvičení pro těhotné a po porodu Individuální lekce cvičení pro těhotné a po porodu
07/2022 – současnost - Gyn Medico - Porodní asistentka
10/2022 - současnost - Fit and Tasty s.r.o. - lekce a individuální cvičení pro těhotné a ženy po porodu

Další vzdělání
2021 -Trenérský kurz - fitness trenér
2022 - současnost - Pre- & Postnatal Coaching Specialist (dálkové studium specializačního kurzu)
2022 - těhotenské a baby masáže
2023 - Rehaspring - mezioborové přístupy v těhotenství a po porodu

Bára si pro vás připravila lekce pro těhotné a ženy po porodu, obrátit se na ni můžete také individuálně (cvičení, porodadna porodní asistence, těhotenská masáž)

telefon: 739 061 650