Reference

"Jsem velmi aktivní člověk a sport je moje celoživotní láska, ale bohužel jsou s tím občas spojené nějaké zdravotní problémy , které se nevyhnuly ani mně. Na doporučení jsem dostala kontakt na fyzioterapetku Klárku Kaňovou a už po první návstevě, kdy jsem se téměř nemohla narovnat, jsem odcházela téměř bez bolestí a říkala si: "tak tahle holka je zázrak" Musím říct, že mi mnohokrát velmi pomohla a vždy je moje první volba řešení zdravotního problému. Je velmi milá, lidská , vstřícná a zároveň má profesionální přístup. Každá návštěva u ní mi vždy pomohla a ulevila od akutní bolesti. Vřele ji všem doporučuji!!!"
Alena N.
"Už jsem spolupracovala s více lidmi s pomocí se sestavením stravování a cvičebního plánu, ale teď poprvé mám pocit, že mě někdo opravdu poslouchá a upravuje vše podle toho jak se cítím :) Což opravdu oceňuji. Každý reagujeme jinak a já konečně vidím výsledky a jsem spokojená. Cítím se dobře, tréninky jsou náročné a baví mě víc než bych čekala. Jsem ráda, že mě netlačíš k něčemu, co mi nesedí, ale uzpůsobuješ vše mě, a proto to taky funguje :) Rozhodně bych spolupráci s tebou doporučila ostatním. A vím sama, že ještě nějakou dobu ráda u spolupráce zůstanu. Fotku před a po u mě asi není na místě posílat, ale směřuji rozhodně správným směrem."
Kristýna S.
"S Klárkou jsem spolupracovala přibližně rok. Oslovila jsem jí hlavně z toho důvodu, že jsem již nějakou dobu aktivně pravidelně sportovala, ale s jídelníčkem jsem si příliš rady nevěděla. Ne nadarmo se říká, že jídlo tvoří minimálně 70% úspěchu. I když moje váha byla v normě, dala jsem si za cíl zhubnout pár kilo tuku, abych se cítila lépe a lehčeji. Přece jen zvedat u shybů o pět kilo míň je hodně znát. O to to měla Klárka se mnou těžší, že jsem nehubla z nějaké příliš vysoké váhy. Klárka dala mému jídlu systém, ukázala mi, že krátkodobé diety jsou naprosto bez efektu. Konečně jsem zjistila, že dokážu nejen zhubnout, ale výslednou váhu si také UDRŽET. Kdo by čekal jídelníček, ve kterém bude snídat krekry s ledovým salátem, obědvat kuřecí v páře bez přílohy a nevečeřet raději nic, je na omylu. Klárka mi ukázala, že základem je dodržování správného kalorického příjmu a výdeje, nastavila mi jednotlivé makroživiny, které jsme v průběhu roku různě upravovaly. No a výsledek? Z 58kg na 50, lepší fyzička, pocit, dny bez hladovění a následného večerního přežírání. Naučila jsem se ne jen slepě dodržovat něčí jídelníček, ale sestavovat si jednotlivá jídla sama ze surovin, které mám ráda"
Markéta L.
"Hned ze začátku rovnou říkám, že to bylo skvělé. U nás v CrossFit Olomouc si hodně zakládáme na osobním přístupu a jednání, možná až přátelském ne-li rodinném a uvolněné atmosféře, což seminář splnil dokonale. Věřím, že všichni věděli, koho si jdou poslechnout a nikdo nebyl zklamaný. Množství informací bylo akorát a vzhledem k tomu, že to byl úvod, náplň odpovídala smyslu a odnesli jsme si každý svou porci k zamyšlení. Prostor pro dotazy během výkladu je bezvadný, sice se nám to díky tomu o něco protáhlo, ale oceňuji, že jsi k nim přistoupila opravdu profesionálně a s úsměvem vše zodpověděla a hlavně ničím se nenechala zaskočit, na vše měla smysluplnou odpověď a pokračovalo se dál. Probíraná látka nebyla nesrozumitelná, naopak. Velice se mi líbilo, což oceňuji u každého s kým spolupracujeme, že jsme se často dotýkali CrossFitu. Na celém semináři panovalo uvolnění a pohoda a věřím, že bysme takto mohli sedět, poslouchat a diskutovat doteď. Čili seminář hodnotím velmi kladně a budu se těšit na další spolupráci v pokračování buď na stejné téma případně na jiné, opět aplikované na CrossFit."
Jan T.
"Muzu rict, ze si mi 100% pomohla, v patek jsem sedel asi hodinu tak, ze jsem se musel divat do strany, coz vim, ze bych toho jeste minuly tyden litoval, ted to bylo na druhy den v uplne pohode. Otacet hlavou muzu taky mnohem vic, prava strana je jeste trochu blokovana. Bolest beder pri rizeni taky zmizla - doufam, protoze jsem jel zatim jen 2x trasu, pri ktere me vzdy bolely. Tudiz ano, pomohla si mi a setkani splnilo me ocekavani. Libil se mi tvuj pristup, nelibilo se mi, ze se mi dela hrb!"
Martin V.
"Spolupráci s Klárkou můžu jedině doporučit. Neustále mě povzbuzovala, když jsem potřebovala pauzu, tak jsme ji udělaly, naučila mě poslouchat své tělo a dopřát mu tolik, kolik si zaslouží. Je to prostě člověk na správném místě, kterému jde především o vaše zdraví a spokojenost."
Daniela P.
"Ke Kláře jsem přišel s dlohotrvajícím problémem se zády, kdy jsem měl bolesti ve spodní části a několikrát do roka se mi záda úplně zablokovala. Od doktorů jsem dostal vždy jenom léky s tím, že si mám přijít pro další, pokud by to nepřestalo. Klára mi pomohla s odblokováním a vrácením do normálu, ale hlavně mi pomohla problémům dále předcházet. Srovnala mi držení těla (ani jsem netušil, jak špatně na tom jsem:), naučila mě správně sedět a ukázala vhodné cviky. Po rehabilitacích cítím výrazné zlepšení a i po celodenním sezení v práci jsou záda v pohodě a nemám je v takové tenzi, jako dřív."
Petr F.
"Po rehabilitacích jsem s Klárou začal i trénovat. Sám chodím do posilovny již spoustu let, ale s Klárou jsem si u plno cviků opravil techniku, začal vnímat důležitost kompenzačního cvičení a začal jsem se více soustředit na posilování středu těla. Líbí se mi přístup Kláry, kdy je na každý trénink připravená a má vymyšlený trénink přímo na míru, kde se zaměřujeme na problémy, které potřebuji napravit."
Petr F.
"O Klárce jsem se dozvěděla pomocí instagramu. Její videa a popisky mě ujistily, že to je člověk, který má svou práci rád a člověk, kterému se nebojím se svěřit se svým problémem a pomůže mi se zapálením. Když jsem přišla do ordinace, můj pocit se mi ještě víc utvrdil jejím profesionálním vystupováním a celkovým prostředím ordinace. Na mé problémy s koleny mi byly doporučeny cviky, kterými se doteď řídím a cítím výrazné zlepšení. Také ošetření pomocí baňek mi velice pomohlo. Celková návštěva a přístup předčila má už kladná očekávání a jakmile budu znovu v Česku, už teď doufám, že budu mít čas a přijít znovu. Za mě mohu jenom doporučit :) Takže Klári, ať se daří a ať pomůžeš více pacientům tak, jako mně :)"
Dominika B.
"Ta zada mi povolila, ale vcera jsem byla na 1. treningu po dlouhe dobe tak dneska boli, ale to se neni cemu divit.. Jinak tvuj pristup byl super, bylo to prijemne a na co jsem se zeptala jsi mi odpovedela a hezky vysvetlila, bankovani bylo taky prijemne a mela jsem po tom zada uvolnene, dobre jsi mi vysvetlila par jednoduchych cviku abych na tom mohla pracovat i sama a je videt ze tomu opravdu rozumis a vis presne co delas."
Romana M.
"Od malička sportuji (závodně jsem hrála 10 let házenou a dále se rekreačně věnovala běhu, posilování, lyžování, in-line, atd.) Přestože jsem sportovní nadšenec a o pohybu bych měla něco vědět, zajela jsem si takové ty nesprávné stereotypy, které mě přivedly až k bolesti kolen, zablokování pánve a přepínání stehen. Vyhledala jsem proto odborníka - Klárku, u které jsem věděla, že má ke sportu blízko a bude mi v tomto rozumět. Na setkání zhodnotila můj stav, navrhla mi cviky, které mám provádět na aktivaci ochablých svalů a taky ty na uvolnění naopak těch přepnutých. Cviky doma pravidelně cvičím a problémy odstupují. Budeme spolupracovat dál, protože sama vím, že tyto nápravy jsou na delší dobu, než se dostaví reálné výsledky. Takže i když si myslíte, že sportu rozumíte a cítíte, že začínáte mít nějaký problém, nebojte se vyhledat odbornou pomoc. Čím dříve, tím lépe. Také nebuďte netrpělivý, když výsledky nevidíte hned, ten problém taky nenastal ze dne na den, ale většinou je to věc, která je naskládaná za hodně dlouhou dobu (když nepočítám nějaký akutní úraz). Chce to vytrvalost a dlouhodobou spolupráci. Kláru určitě doporučuji. Je to odborník na svém místě! A to jsem vyzkoušela fyzioterapeutů už několik. Jinak, co bych ještě zlepšila - tak třeba nějak nafotit, natočit provedení těch cviků ro domácí použití :) To si myslím, že by hodně pomohlo + přesně napsat rozpis - kolikárt a co cvičit. Na toto se musí prostě trošku bičem. Většinou to není úplně záživné, ale člověk se dál bez pravidelného cvičení neposune. Jinak bych se objednala na další setkání tak za 14 dnů a dál."
Hana B.
Na Kláru jsem narazila náhodně přes Instagram. Okamžitě mě na ní zaujalo nadšení pro to, co dělá. Neznám nikoho, koho by práce takto bavila a naplňovala. Neustále se vzdělává ve svém oboru, pídí se po nových poznatcích a ty následně se selským rozumem aplikuje na sebe a klienty. Spolupracuje s Fitness Institut, kde pod jejich záštitou pořádá odborné kurzy z oblasti fyzio. Na několika kurzech jsem již byla a připadají mi nejsrozumitelnější i pro laika jako já. S Klárou momentálně spolupracuji formou vzdálené podpory ve stravování, kdy se učím mít kladný vztah k jídlu a jíst bez výčitek a taky chutné a zdravé jídlo. Její přístup - volby co nejméně půmyslově zpracovaných potravin, mi maximálně vyhovuje. Do budoucna se těším na další spolupráci s takto milou osobou. Kéž by bylo ve svých oborech více takto motivovaných odborníků :)
Bára K.
Na Klárku jsem se obrátila po roce a půl nekončícího boje s výhřezem plotýnek. A bylo to to nejlepší co jsem udělala! Moje cvičení doma už mi nic nedávalo, nad trenérem jsem přemýšlela dlouho, ale věděla jsem, že potřebuji člověka, který rozumí i fyzioterapii. Pak jsem narazila na Kláru a byla to jasná volba. Je hrozně pozitivní člověk, který rozumí tomu co dělá. Tréninky s ní mě postupně vrací do pohybu, cítím se silnější a hlavně se přestávám bát pohybu, což je pro mě největší výhra.
Iva K.
Jsem moc šťastná, že jsem na Vás tenkrát narazila a vzala jste si mě pod „svá křídla“. Jako každá jsem zkusila mnoho diet a furt jsem se v tom tak nějak plácala. Vy jste mi konečně ukázala, že vlastně můžu jíst cokoli a nemusím si nic odpírat a když to bude vše v rozumné míře, tak můžu i přes to zhubnout. Sice jsem neshodila XX kilo, ale mě i těch 5 kilo hrozně moc pomohlo! A sem tam jsem měla nějaké výkyvy, takže kdybych byla ještě důslednější, mohlo to být i lepší, ale i tak JSEM MOC RÁDA i za to! Pomohlo mi to si zase dodat trochu více sebevědomí a dovolit si být šťastnější ve svém těle. Nebát se toho, že když si dám trochu sladkého, tak hned přiberu všechno zpět a celé snažení je v háji. Jen si uvědomuju, jak je hrozné, že váha a hmotnost, dokážou tolik ovlivnit celé mé chování a vystupování. Na tom musím ještě zapracovat. Prostě všechno s rozumem 😊 Moc děkuji za Váš přístup a laskavost!! 😊
Tereza M.