CZ/EN

Máš vůbec motivaci?

Motivace

Slovo, kterým se na můj vkus až moc plýtvá. Mnoho lidí ani nechápe význam pojmu. Nebo chápe, ale nevhodně si ho vykládá.

Je motivace to, že zhubnu a budu vypadat jako ta holka z instagramu? Nebo to, že se vlezu do džín z loňského roku? Nebo budu dřít dvakrát denně v posilovně abych měla zadek Kim?

Není to spíš inspirace? Krátkodobý povrchní cíl? Co mě k němu žene?

Trpím psychickými problémy protože se srovnávám s ostatními a chci žít život jako mají oni? Čekám, že mi něco spadne do klína? Neumím si užívat chvíle jen sám se sebou? Stále hledám rozptýlení?

Pleteme si dva pojmy motivace a inspirace. Motivace přicházející z vnějšího světa je cesta do pekel. Naopak ta vnitřní, která vychází z našeho vnitra, ta která má potenciál vytrvat a dosáhnout cíle, často chybí.

Největšími momenty, které člověka doslova doženou ke změně jsou zdravotní problémy, bolesti, výsměch okolí, prozření. Prozření je zajímavá věc. Často k ní dospějí lidé, co si neuvědomují svou nadváhu. Akceptovali ji a žijí s ní. Ale například podle fotografie, kde jsou na fotce vedle muže/ženy co milují si najednou připadají nepatřičně. No a podobně.

  1. nejdůležitější je ujasnit si problém. Co mě trápí, co chci změnit. Tedy IDENTIFIKACE
  2. jaký má být výsledek? Podstatné jsou také dílčí cíle. Metody měření nebo hodnocení pokroku.
  3. výběr cesty potažmo výběr metody vedoucí k cíli. SELEKCE
  4. pravidelná kontrola, trackování cesty
  5. VYTRVALOST, KONZISTENCE jen tak nejdál dojdeš

Pokud jsi typ, co si každý rok dává nové předsevzetí bez toho aniž by některé z nich splnil, tak moc daleko nedojdeš. Žijeme v době kdy máme všeho dost, jsme ve své podstatě spokojení. Nakonec tak moc, že se přejídáme a samou dostupností se málo hýbeme a ejhle máme problém. Problémy si tvoříme sami, nejen navenek, ale také ve své hlavě. Hledáme výzvy, hubneme a pak zase přibíráme. Sami nevíme co chceme. Jsme stále s něčím nespokojení. Necítíme VDĚČNOST, UZNÁNÍ.

Zapomněli jsme život žít. Ztratili jsme pocit spokojenosti s tím, co už máme. Stále chceme víc.

Zpomal…Zastav…Všímej si…Vychutnávej…Vnímej…

Dělej malé krůčky a jdi stále vpřed.

Krásný den K.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.